Kosmetyk do włosów Avenis


Bardzo popularnym kosmetykiem w ostatnim czasie stały się mikrowłókna do włosów Avenis. Czym one są i jak działają? Avenis to wyjątkowy kosmetyk pozwalający po jednym zaledwie użyciu całkowicie zagęścić rzadkie włosy. Dzieje się tak gdy posypiemy głowę zawartymi w komsetyku mikrowłóknami, a następnie wczeszemy je włosy. Zmiana w wyglądzie włosów jest tak niesamowita, że czasami aż trudna do uwierzenia. Osoby stosujące Avenis po raz pierwszy nie umieją się nadziwić jak w tak prosty sposób można całkowicie zmienić wygląd włosów i dlaczego one wcześniej o tym nie wiedziały.

Oczywiście efekt taki nie jest trwały tzn. po umyciu włosów wraca się do pierwotnego wyglądu dlatego opinie osób, które próbowały Avenis nie zawsze są pozytywne. Część osób bowiem nie chce akceptować faktu, że włosy są tylko optycznie zagęszczone i chciałaby aby to były prawdziwe włosy. Niestety takich preparatów na świecie obecenie nie ma i pewnie długo jeszcze nie będzie. Wracając jednak do tematu zagęszczania włosów i kosmetyku Avenis warto w kilku słowach opisać stosowanie tego preparatu.

Aby prawidłowo zagęścić włosy kosmetykiem Avenis, najpierw należy umyć włosy i je wysuszyć za pomocą suszarki albo lepiej za pomocą suchego, czystego ręcznika. Ręcznik może okazać się lepszym dlatego, że dodatkowo naelektryzuje włosy, które łatwiej będą się później łączyć z mikrowłóknami Avenis. Drugim krokiem po umyciu i wysuszeniu włosów jest ich ułożenie. Gdy włosy są mocno przerzedzone lepiej układać je zgodnie z kierunkiem włosa, jeśli przerzedzenia nie są zbyt duże można układać niemal dowolną fryzurę. Najlepszą długością do zagęszczenia jest długość od 2-3 cm do 10-15cm. Dlaczego? Jeśli włosy są bardzo krótki, to wówczas Avenis nie ma się do czego przyczepić i opadnie na skórę głowy, jeśli są natomiast za długie to wówczas i tak nie stosuje się ich na całej długości tylko w okolicach głowy więc kosmetyk nie ma zagęszcza włosów powyżej 10-15cm. Oczywiście jeśli włosy są bardzo długie, a przerzedzenia występują w okolicach głowy, to Avenis świetnie sobie z tym poradzi, natomiast nie zagęści całych włosów co czasami jest mylnie przez klientów odbierane.

Gdy włosy są już odpowiednio ułożone następuje właściwe zastosowanie kosmetyku czyli zagęszczenie. Można to robić w dowolny sposób, każda osoba z pewnością wymyśli sobie własny, najwygodniejszy sposób, ale ważną zasadą jest to żeby nie sypać za dużo mikrowłókien na przednią linię włosów. Lepiej zacząc tak 2-3cm poza tą linią - uzyska się w ten sposób lepszy efekt, gdyż mikrowłókna nie pojawią się na czole i u nasady przednich włosów co czasami, szczególnie przy włosach mocno przerzedzonych może wyglądać nienaturalnie. Po posypaniu włosów kosmetykiem, należy je przeczesać a następnie spryskać lakierem. Lakier przez część osób, szczególnie mężczyzn, uważany jest jako zbędny, jednak działa on wzmacniająco na włosy/fryzurę oraz dodatkowo zabezpiecza je przed wilgocią, potem, deszczem, wiatrem, itp. dlatego mimo wszystko lakier jednak jest zalecany. Na końcu, po kilku minutach, włosy można sobie jeszcze raz przeczasać i cieszyć się gęstą fryzurą. Efekt takich gęstych włosów trwa nawet kilka dni. Chwilą gdy zagęszczenie włosów jest usuwane jest ich umycie. Po umyciu włosów, wracają one do stanu pierwotnego.

Jak wygląda pielęgnacja w przypadku włosów zagęszczanych kosmetykiem Avenis. W zasadzie niewiele się zmienia. W mojej opinii najlepiej jest myć włosy nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Jeśli rano fryzura odbiega od ideału, to wystarczy włosy lekko zmoczyć, ułożyć i wysuszyć suszarką. Nastepnie jeśli jest taka potrzeba, zagęścić je mikrowłóknami Avenis i spryskać lakierem, a na końcu rozczesać. Jest to proces mało czasochłonny, a daje bardzo podobne, a czasami nawet lepsze efekty niż codzienne mycie włosów i stosowanie Avenisa od zera.


 
Copyright © 2008 pieknewlosy.info