Najnowsze metody


Zagęszczanie włosów w 30 sekund.

Na temat zagęszczania włosów w 30 sekund piszemy więcej w osobnym dziale. Jest to bardzo ciekawa, nowa metoda zagęszczania rzadkich włosów. Szczególnie warte polecenia są kosmetyki Nanogen oraz HSR. Nanogen to preparat angielski, produkowany przez renomowaną firmę dermatologiczną z Londynu, Pangaea Laboratories, HSR natomiast produkowany w Stanach Zjednoczonych. Ofertę tych i innych preparatów znajdziesz na stronie:

www.HerKer.pl

Strony szczegółowe tych preparatów to:

nanogen

hsr

toppik

Pozwalają one uzyskać bardzo naturalne efekty. Zależy to jednak oczywiście od stopnia zaawansowania przerzedzenia włosów. Preparatów zagęszczających włosy w 30 sekund można używać oddzielnie lub w połączeniu z terapią powstrzymującą proces łysienia i stymulującą odrost włosów. Kobiety mają do wyboru więcej fryzur niż mężczyźni, dzięki czemu mogą używać Nanogenu lub HSRa w znacznie szerszym zakresie.

Skuteczne kuracje

Pisząc, że stu procentowe lekarstwo na łysienie jest w zasięgu ręki, musielibyśmy skłamać. I to nie dlatego, że badania nie idą naprzód. Firmy farmaceutyczny cały czas testują nowe preparaty, które są skuteczniejsze od poprzednich. Niestety cena ich jest również coraz wyższa przez co są one nieosiągalne dla przeciętnego człowieka. Dodatkowo stosowanie dobrego preparatu wiąże się z kilkumiesięczną jeśli nie kilkuletnią dyscypliną w kontynuowaniu kuracji. Często osób łysiejących nie stać na tak duży wysiłek i wydatek.

Oprócz preparatów farmaceutycznych istnieją również inne metody poprawiające kondycję włosów, takie jak kuracje naturalne. O nich również opowiemy w osobnym dziale. Coraz głośniej mówi się również o klonowaniu włosów jako przyszłości w tej dziedzinie. Niestety jak dotąd nikt nie może na ten temat powiedzieć nic pewnego. Badanie włosów, które stają się ostatnio bardzo popularne również nie daje praktycznie żadnych wskazówek dotyczących właściwego leczenia wypadania włosów. Najśmieszniejszą metodą na wypadające włosy jest chyba metoda przy użyciu lasera. Nie może ona w najmniejszym stopniu pomóc, a najwyżej jedynie zaszkodzić. Jest to niestety przykład naciągnia zdesperowanych osób w celu zarobienia pieniędzy. Jedyne efekty jakie można uzyskać terapią za pomocą lasera to efekt placebo, ale nie jest to chyba efekt, który zadowalałby większość osób.

Przeszczep włosów (transplantacja włosów)

Przeszczepy włosów to taka dziedzina medycyny, która w ostatnim okresie poczyniła ogromny postęp. Coraz rzadziej spotyka się bowiem kliniki, które "robią krzywdę" swoim pacjentom obiecując gruszki na wierzbie. W Polsce obecnie najlepsze kliniki dokonują zabiegów najlepszymi, współcześnie dostępnymi metodami w pomieszczeniach sterylnie czystych i przez lekarzy wysoko wykwalifikowanych. W przeszłości bywało to różnie, ale zazwyczaj efekt przeszczepu włosów był godny pożałowania. Obecnie śmiało można decydować się na tego typu zabieg bez niepokoju, że człowiek zostanie oszukany. O klinikach wykonujących przeszczep włosów w Polsce jak i o samym zabiegu piszemy więcej w osobnym dziale. Według nas jest to metoda warta przemyślenia. Są jednak pewne obostrzenia, które ograniczają możliwości wykonanie tego zabiegu.

Peruki

Peruki znane są na świecie od starożytności i towarzyszyły człowiekowi zawsze. Czasami wzmagała się na nie moda, a czasami wpadały w niełaskę. Peruki szczególnie popularne były w XVIIIw.. kiedy to niemal każda osoba szlachecka na dworach królewskich nosiła długą, zakończoną bujnymi lokami perukę. Obecnie peruki wcale nie są mniej popularne niż kiedyś. Są po prostu mniej widoczne, bardziej naturalne, nie rzucające się w oczy. Generalnie wyróżnia się dwa rodzaje peruk: naturalne i syntetyczne. Naturalne, jak sama nazwa wskazuje, stworzone są z włosów naturalnych, syntetyczne z włosów sztucznych. Nowością w tej dziedzinie są systemy protezy włosów, tzw. niechirurgiczne uzupełnianie włosów. Jest to metoda, która daje najbardziej naturalne efekty gęstych włosów. Może być stosowany w przypadku osób pozbawionych całkowicie włosów jak również w przypadku osób z rzadkimi, cienkimi włosami.


 
Copyright © 2008 pieknewlosy.info