Po przeszczepie


Pamiętaj, że włosy przeznaczone do przeszczepu przycina się bardzo krótko. Rzecz jasna, włosy wszczepia się wraz z mieszkami, które podejmą swoje funkcje w innym miejscu skóry głowy. Pomyśl, że mieszki to fabryki włosów. Produkują włosy, które przebijają się przez skórę i rosną coraz dłuższe, w rytm naturalnego cyklu. Z czasem wypadną i zostaną zastąpione nowymi. U osób dotkniętych łysieniem mieszki nie są w stanie wytwarzać włosów odpowiedniej średnicy i długości - w skrajnych przypadkach w ogóle tracą zdolność ich wytwarzania. Mieszki włosowe przeszczepione na obszary biorcze są zdrowe i wkrótce wyrosną z nich nowe włosy terminalne. Najpierw jednak przystrzyżone włosy wypadną. Zjawisko to nosi nazwę shock fallout, czyli wypadania włosów w następstwie wstrząsu: czasem dotyczy także włosów rosnących pierwotnie na obszarach biorczych. Nie przestrasz się, kiedy włosy zaczną wypadać. To tylko element naturalnego cyklu funkcjonowania mieszków włosowych. W większości przypadków cykl wzrostu włosów - zarówno pierwotnie umiejscowionych, jak i przeszczepionych - szybko wraca do normy. Zanim to nastąpi, miej w pamięci następujące dane:

Po przeszczepie

 • Cykl funkcjonowania mieszków włosowych podlega naturalnym wahaniom.
 • U większości pacjentów przeszczepione włosy zaczynają rosnąć po 3, 4 miesiącach od zabiegu. Kolejne włosy pojawią się po następnych kilku miesiącach.
 • U nielicznych pacjentów odrost włosów następuje w ciągu 4-8 miesięcy po zabiegu. Kolejne włosy mogą pojawić się dopiero półtora roku po operacji.
 • Wzrost włosa przebiega nierównomiemie. Fazy wzrostu są przedzielone kilkutygodniowymi, a nawet kilkumiesięcznymi okresami spoczynku.
 • Nowo przeszczepione włosy z czasem będą mieć większą średnicą i długość.
 • Jeśli przewidujesz kolejny zabieg przeszczepienia włosów, odczekaj co najmniej 8 miesięcy, a najlepiej rok, żeby poprzednie implanty zdążyły odrosnąć.
 • Jeśli przystrzyżesz fryzurę krótko, przeszczepione włosy szybciej dogonią resztę czupryny.
 • Zanim włosy osiągną odpowiednią długość, spróbuj nosić kapelusz, szal albo perukę.
 • Podczas kolejnych zabiegów należy usunąć bliznę po wcześniejszym pobraniu wycinka z obszaru dawczego i wypreparować materiał z miejsca leżącego tuż obok, żeby ograniczyć liczbę ukrytych pod włosami szram. W przeciwnym razie na obszarze dawczym powstanie charakterystyczna "drabinka" z blizn: jeśli masz cienkie włosy, trudno ją będzie zamaskować.
 • Jeżeli lekarz wszczepi ci grafty zgodnie z naturalnym układem i kierunkiem rośnięcia włosów, już wkrótce będziesz mogła nosić dowolną fryzurę. Nawet nieuczesane włosy będą sprawiać naturalne wrażenie.
 • U osób, które mają rzadkie włosy lub dotkniętych łysieniem także w obszarach dawczych, można przeprowadzić tak zwany przeszczep zrównoważony, przenosząc więcej włosów w wybrane miejsca skóry głowy. Dzięki temu będziesz mogła zamaskować ubytki odpowiednią fryzurą.
 • Dobra, pomysłowa fryzura służy przeszczepionym włosom, zwłaszcza u kobiet, które mają do wyboru znacznie więcej rodzajów uczesania niż mężczyźni.


 
Copyright © 2008 pieknewlosy.info