Skuteczne kuracje


Nie ma jednego w 100% skutecznego środka na odrost włosów. Jednakże nie wszyscy wiedzą, a może lepiej powiedzieć nie wszyscy wierzą, że obecnie można bardzo skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów, a nawet powodować ich odrost. Najważniejszą rzeczą przy układaniu kuracji przeciwko wypadniu włosów lub łysieniu, oprócz oczywiście wybrania właściwych środków, jest systematyczność. Nigdy włosy nie odrosną jeśli nie jest się systematycznym w przyjmowaniu lub stosowaniu swojej kuracji. Generalnie przyjmuje się, że minimalny okres po którym można stwierdzić czy kuracja przeciwko wypadaniu włosów jest skuteczna czy nie to okres 3 miesięcy. Jeśli po 3-4 miesiącach nie ma efektów można zmienić kurację, najlepiej jednak testować kurację około 6 miesięcy. Dlaczego tak długo ? Wiąże się z to z cyklem życia włosa. Nie będziemy w tej chwili wyjaśniać dokładnie jak taki cykl wygląda, jednakże ważne jest aby zrozumieć, że włosy mogą znajdować się w fazie wzrostu, która trwa 2-7 lat, fazie katagenowej, która trwa do 2 tyg i najważniejsza, z naszego punktu widzenia, faza telogenowa, która trwa 3-4 miesiące. Włosy w fazie telogenowej i katagenowej są "nie do odratowania", a więc wypadną bez znaczenia czy przyjmie się najskuteczniejszą z możliwych kuracji czy zostawi bez leczenia. Te włosy po prostu są jeszcze na głowie, ale można powiedzieć, że za chwilę już ich nie będzie. Dlatego właśnie właściwą kurację przeciwko wypadaniu włosów można rozpoznać dopiero po tym okresie 3-4 miesięcy, chociaż jak już wspomnieliśmy, żeby wyraźnie było widać efekty, my radzimy przyjąć okres testowy w wymiarze 6 miesięcy.

Każda kuracja przeciwko wypadaniu włosów powinna koncentrować się na procentowym zwiększaniu włosów w fazie anagenowej i tym samym zmniejszaniu ilości włosów w fazie telogenowej. No tak, prosto powiedzieć, ale trudniej wykonać. Skąd wiadomo czy włosy są w fazie anagenowej czy innej ? Obecnie istnieją już metody badawcze, które potrafia to zmierzyć, niestety nie są one dostępne powszechnie. Są jedynie wykorzystywane w laboratoriach firm farmaceutycznych, które prowadzą takie badania. Samemu można jedynie szacować ilość włosów w danej fazie na podstawie dziennej liczby wypadających włosów. Pewne jest jedynie to, że jeżeli wypada więcej niż 100 włosów dziennie to równowaga ta jest zachwiana i należy coś robić żeby nie utracić wszystkich włosów.

Skuteczne preparaty na łysienie

  • Nanogaine
  • Nanoguard B
  • Propecia
  • Proscar
  • Finasteryd
  • Nanocaps
  • Minoxidil

Nanogaine

Nanogaine to jeden z najnowocześniejszych środków na odrost włosów. Wykazuje wysoką skuteczność szczególnie w przypadku wypadania włosów nie mającego bezpośredniej przyczyny w uwarunkowaniach genetycznych. Lepiej sprawdza się dla kobiet. Mężczyźni powinni raczej używać Nanoguard B, gdyż ten preparat lepiej działa dla osób mających podwyższony poziom DHT.


Nanoguard B

Nanoguard B to preparat kolejny bardzo dobry preparat na odrost włosów. Działa w ten sposób, że obniża poziom Dihydrotestosteronu w skórze głowy, co jest jednym z głównych przyczyn wypadania włosów szczególnie u mężczyzn. Nanoguard B może być również stosowany u kobiet jeśli łysienie ma charakter dziedziczny.


Propecia

Propecia to obecnie jeden z najbardziej popularnych leków branych doustnie na wypadanie włosów. Propecia działa, ale nie na wszystkich. Nie mogą jej stosować kobiety. Natomiast wśród mężczyzn Propecia jest skuteczna dla około 50% przypadków. Czasami efekty są bardzo widoczne około 10-20% przypadków. Efekty umiarkowane występują u 30-40% przypadków. Słabe efekty działania propecii obserwuje się u 30%, brak jakichkolwiek efektów u 15% przypadków. Pogorszenie stanu włosów występuję u mniej niż 3% osób. Propecia działa w ten sposób, że obniża poziom DHT w skórze głowy. Propecia musi być zażywana codziennie, a zaprzestanie stosowania propecii niestetu powoduje powrót do stanu wypadania włosów.


Minoxidil

Minoxidil to jedna z najbardziej znanych substancji przeciwko wypadaniu włosów. Jej działanie na włosy zostało odkryto w sumie nieco przez przypadek. Kiedyś stosowano minoxidil dla mężczyzn mających problemy z przerostem gruczołu krokowego. Po pewnym czasie okazało się, że wśród osób stosujących minoxidil zaczęły odrastać włosy. Niestety leczenie minoxidilem okazało się mieć wiele skutków ubocznych i odstąpiono od jej stosowania doustnie. Sprawdzono jednak, że minoxidil działa również jako substancja stosowana od zewnątrz. Nie działa tak dobrze jak w przypadku dawki doustnej, ale nie powoduje prawie żadnych efektów ubocznych. Po 30 latach minoxidil nadal należy do jednych z najbardziej populranych leków na wypadanie włosów, chociaż obecnie występują już skuteczniejsze preparaty takie jak Nanogaine czy Nanoguard.


 
Copyright © 2008 pieknewlosy.info