Wypadanie włosów u kobiet


Nasilone wypadanie włosów dla kobiet jest o wiele większym problemem niż dla mężczyzn. Kobiety często popadają w depresję, czują się jakby stały się odludkiem w społeczeństwie. Łysienie kobiece dotyka bowiem jedynie około 5% płci pięknej, dlatego w rodzinie czy miejscu pracy występuje mała szansa spotkania osoby o podobnych problemach. Na szczęście powszechny dostęp do internetu sprawia, że kobiety cierpiące z powodu wypadających włosów mogą znaleźć nie tylko osoby o podobnych problemach, ale również wymienić swoje doświadczenia, metody walki z tą przykrą przypadłością.

Pomimo, że każdej kobiecie która boryka się z wypadaniem włosów, wydaje się, że jej problem jest wyjątkowy, łysienie u kobiet niestety pojawia się coraz częściej. Wiąże się to z postępem cywilizacyjnym, coraz szybszym życiem, coraz większym stresem, ale również z innymi nawykami żywieniowymi, coraz większą zawartością „chemii” w artykułach spożywczych, powszechnym stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Częstą przyczyną nadmiernego wypadania włosów u kobiet jest również menopauza oraz okres ciąży i okres po urodzeniu dziecka. Wiąże się to z dużą zmianą hormonów oraz niedoborem podstawowych składników odżywczych.

Kobiety mogą również cierpieć z powodu nasilonego wypadania włosów z takiej samej przyczyny jak mężczyźni czyli z powodu testosteronu. Jak wiadomo testosteron to męski hormon, występuje on jednak również u kobiet, z tym że w mniejszych ilościach. Jeżeli uaktywniony jest enzym 5 alfa reduktaza, wówczas testosteron przekształca się w dihydrotestosteron, który ma bardzo duży wpływ na miniaturyzację mieszków włosowych. Dochodzi wówczas do łysienia u kobiet typu męskiego.

Kobiety tracą włosy zazwyczaj w innych miejscach na głowie niż mężczyźni. Przerzedzenia włosów zaczynają się na środkowym przedziałku i postępują na boki. Czasami u kobiet mogą pojawić się małe zakola, typowe dla mężczyzn oraz wystąpić przerzedzenia na czubku głowy, w okolicy potylicznej. W przypadku łysienia plackowatego utrata włosów występuje równomiernie na całej głowie.

Leczenie wypadania włosów i łysienia u kobiet nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty. Jednakże obecnie na rynku występuje coraz więcej lepszych i skuteczniejszych preparatów. Czasami trzeba wypróbować dwa lub trzy, aby znaleźć specyfik, który najlepiej działa na daną osobę. Dobrze jest również zaopatrzyć się w jakieś suplementy diety wspomagające odrost włosów. Ważne jest aby nie ignorować tego problemu, gdyż wówczas proces ten będzie postępował. 
Copyright © 2008 pieknewlosy.info