Zagęszczanie włosów mikrowłóknami


Nową, ciekawą metodą na zagęszczanie włosów są mikrowłókna. Mikrowłókna to drobinki keratynowe, które wczepiając się we włosy stwarzają efekt gęstej, pełnej fryzury. Mikrowłókna nakłada się na włosy potrząsając tubką zawierającą te keratynowe drobinki. Następnie wczesuje się je we włosy lub wgładza delikatnie opuszkami palców. Mikrowłókna spłukuje się całkowicie razem z myciem włosów, po czym można zastosować sobie kosmetyk ponownie.

Na rynku istnieje kilka tego typu preparatów. Jednakże, jak to zwykle bywa, jedna mikrowłókna są lepsze, a inne gorsze. Jedne lepiej przyczepiają się do włosów inne słabiej. Jedne dają bardziej naturalny wygląd włosów inne trochę mniej. Jedne są matowe, inne błyszczące. Jedne są całkowicie bezpieczne dla włosów i skóry głowy, inne mogą ją podrażniać. Dlatego warto stosować te wypróbowane, aby nie pogorszyć sobie stanu skóry głowy oraz włosów.

Wysokiej jakości mikrowłóknami są mikrowłókna produkowane przez jedną z większych firm dermatologicznych w Wielkiej Brytanii, Pangaea Laboratories. W tych laboratoriach w Londynie dba się szczególnie o to żeby mikrowłókna były całkowicie bezpieczne i nie podrażniały skóry głowy. Jeśli chodzi o przyczepność do włosów i naturalność kolorów, również Nanogen jest liderem w tej branży. Poza Nanogenem, również wysokiej jakości mikrowłóknami są mikrowłókna HSR. Są trochę bardziej błyszczące od Nanogenu ponieważ zawierają dodatek jedwabiu. Wybór kolorów jest nieco mniejszy (dostępnych jest ich osiem), ale jakość równie wysoka.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronach:

www.nanogen.pl

www.hsr.com.pl

lub

www.herker.pl

 
Copyright © 2008 pieknewlosy.info