Zagęszczanie włosów


Jeżeli Twoje włosy są po prostu cienkie i rzadkie, dotyka się jakiś rodzaj łysienia lub straciłeś część lub większość włosów w następstwie alopecia totalis, chemioterapii lub z innej przyczyny, najlepsze, co możesz zrobić poza szukaniem rozwiązań medycznych – jest tymczasowe zagęszczanie włosów.

Obecnie istnieje wiele różnych metod zagęszczania włosów i od Ciebie tylko zależy, którą z nich najlepiej wybrać. Kiedy zadbasz o swój wygląd, od razu poczujesz się lepiej. Ignoruj życzliwych, którzy z grzeczności lub z chęci pocieszenia cię wygłaszają uwagi typu: "Nikt poza tobą nie widzi, że łysiejesz", "Jesteś taki przystojny - co z tego, że straciłeś odrobinę włosów?". Ważne, że ty się przejmujesz. Przede wszystkim to ty musisz być zadowolony z własnego wyglądu. Brak poczucia atrakcyjności rodzi stres i niepokój, które mogą pogorszyć twój stan. Jeśli zależy ci na poprawie, zrób wszystko, żeby wyglądać lepiej. Ogromnie zyska na tym twój organizm.

Jak już wspomnieliśmy istnieje wiele metod na zagęszczanie włosów.

a). Nową, szczególnie wartą polecenia metodą jest zastosowaniu drobinek keratynowych w celu ukrycia przerzedzeń włosów. Nanogen, bo tak nazywają się te drobinki wczepia się do włosów dając spektakularny efekt zagęszczenia włosów.

Więcej informacji na temat tego typu środków znajdziesz na stronie:

www.HerKer.pl

W następnej naszej podstronie opisujemy ten temat nieco szerzej.

b). Kolejną wartą polecenia metodą na zagęszczanie włosów, jest metoda clip in hair. Jest to stosunkowo nowa metoda i przeznaczona jest szczególnie dla kobiet. Niestety nie ma ona zastosowania przy problemach z łysieniem, gdyż polega ona na doczepieniu do istniejących włosów specjalnych pasemek dobranych w odpowiednim kolorze. Pasemka takie mocuje się na specjalnych klipsach. Więcej o tej metodzie zagęszczania włosów dowiesz się z naszej kolejnej podstrony.

c). Zagęszczanie włosów można wykonać również poprzez dobór odpowiedniej peruki.

Polecamy zarówno peruki z włosów naturalnych, jak i syntetycznych. Wybór zależy od trybu życia i czasu, jaki możesz poświęcić na pielęgnację i układanie "kupnych" włosów. Treski i peruki z włosów naturalnych wymagają takiej samej pielęgnacji jak włosy prawdziwe - można je myć szamponem, suszyć suszarką, stosować zwykłe odżywki i produkty do stylizacji. Nie dotyczy to włosów syntetycznych, które trzeba pielęgnować specjalnym szamponem nie można układać z użyciem żelu i w żadnym wypadku nie wolno suszyć ich suszarką. Peruki syntetyczne najłatwiej utrzymać w czystości - wystarczy przestrzegać wskazówek dołączonych do szamponu i odżywki, umieścić perukę na stojaku, zostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej, a następnie rozczesać. Zrezygnuj z peruki syntetycznej, jeśli chcesz nosić na przemian włosy proste i kręcone. Częste zmiany fryzury wymagają kupna peruki z włosów naturalnych. Zagęszczanie włosów przy pomocy peruk jest o tyle proste, że możesz zaopatrzyć się w zestaw peruk syntetycznych - o włosach prostych, falistych, kędzierzawych, krótkich i długich, w rozmaitych odcieniach.

Więcej o perukach będziemy pisać jeszcze w osobnym, przeznaczonym dla tego tematu dziale.

d). Jest wiele różnych metod przedłużania włosów. Oprócz opisanej już osobno metody clip in hair, która jest najnowszym wynalazkiem w tej dziedzienie, można wyróżnić jeszcze takie metody na przedłużanie i zagęszczanie włosów jak:

- metoda klejowa (zagęszczanie i przedłużanie włosów za pomocą specjalnej zgrzewarki)

- metoda microrings ( tzw. metoda obrączki)

- metoda tulejki.

Zazwyczaj zagęszczanie włosów polega na doczepianiu rozmaitych sztucznych pasemek - zabieg ma charakter półtrwały. Oznacza to, że pasemka trzymają się kilka tygodni lub miesiąc, dopóki fryzjer ich nie usunie lub nie zastąpi nowymi. Pasemek nie mocuje się do skóry głowy, lecz do podstawy włosów, tuż przy ich nasadzie. Z pozoru brzmi to bardzo zachęcająco. Nie trzeba zdejmować pasemek przed snem i zakładać ich od nowa nazajutrz. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie dla łysiejących kobiet. Pasemka mogą spowodować uszkodzenia, łamliwość lub rozdwajanie reszty zdrowych włosów, mają też zły wpływ na higienę i zdrowie skóry głowy, nawet przy częstym myciu. Najgorsza rzecz, jaka może się przytrafić osobie dotkniętej łysieniem, to wypadanie lub zniszczenie ocalałych włosów i mieszków włosowych. Bez względu na sposób mocowania pasemek - nawet tych ze złotymi tulejkami, są dużym obciążeniem dla włosów. Nie daj się zwieść reklamie oraz obietnicom zastosowania "nowych, ulepszonych technik" zabiegu. Podobny efekt dają usuwalne treski, które nie osłabiają włosów i skóry głowy. Mimo delikatnego mocowania trzymają się dobrze i pozwalają kobiecie normalnie funkcjonować, nawet w najbardziej intymnych sytuacjach. 
Copyright © 2008 pieknewlosy.info